Ustaw jako stron startow Dodaj do ulubionych
logo


DK Boguszowice
rybnik.com.pl
Rybnik.eu
PZW Boguszowice
Piekarnia Kristof
Spółdzielnia Mieszkaniowa


Pierwszy etap remontu hali w Boguszowicach zakończy się w połowie stycznia


Powoli dobiega końca pierwszy etap modernizacji hali widowiskowo-sportowej w dzielnicy Boguszowice. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsza cześć remontu zakończy się w połowie stycznia przyszłego roku. Nie oznacza to jednak, że hala od razu stanie się areną sportowych zmagań. Prace są dopiero na półmetku.

- Od razu rozpocznie się drugi etap modernizacji, który potrwa co najmniej do maja przyszłego roku. Celem całego przedsięwzięcia jest poprawa warunków aktywnego spędzania czasu wolnego na terenie Rybnika, w szczególności wśród dzieci i młodzieży z dzielnicy Boguszowice Osiedle - mówi Lucyna Tyl, rzecznik rybnickiego urzędu miasta. 

W ramach pierwszego etapu prac modernizacyjnych, które rozpoczęły się w maju tego roku, cały obiekt został ocieplony kilkunastocentymetrową warstwą styropianu

Wymienione zostały wszystkie drzwi i okna, dzięki czemu wiatr nie hula już po szatniach i korytarzach wielkiego gmachu. - Pierwszą część prac budowlanych wyceniono na ponad 4,2 miliona złotych. Z Programu Rozwoju Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego pozyskaliśmy na ten cel milion euro. Z kolei na realizację drugiego etapu inwestycji dostaliśmy prawie 2 miliony złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt tego etapu remontu to prawie 5,3 miliona złotych - wylicza Lucyna Tyl. 

Dzięki tym pieniądzom w połowie stycznia robotnicy rozpoczną prace w pomieszczeniach, które znajdują się w najniższym poziomie budynku, czyli między innymi w salach treningowych wykorzystywanych przez sekcję bokserską, na potrzeby siłowni oraz pomieszczeń technicznych. - Montowane będą nowe instalacje, między innymi elektryczne i centralnego ogrzewania. Wybudowany zostanie podjazd ułatwiający dostęp osobom niepełnosprawnym - mówi rzeczniczka.

Końca prowadzonego od kilku miesięcy remontu nie mogą się już doczekać mieszkańcy miasta. - Często chodzę razem z kolegami pograć w jednej z salek w ping-ponga. Przy okazji czasem podglądaliśmy bokserów, którzy przygotowywali się do zawodów. Kasa wyłożona na remont, to dobrze wydane pieniądze. Takie miasto jak Rybnik, musi mieć halę sportową z prawdziwego zdarzenia - mówi Jarosław Kwaśniewski, mieszkaniec boguszowickiego osiedla.

Mimo że końca prac remontowych jeszcze nie widać urzędnicy już planują kolejne roboty, które mają sprawić, że gmach w Boguszowicach stanie się centrum sportowym z prawdziwego zdarzenia.

- Należałoby jeszcze wybudować dwie szatnie, który służyłyby uczestnikom zajęć odbywających się na małej sali gimnastycznej oraz salę konferencyjną nad widownią na dużej sali gimnastycznej. Znakomitym rozwiązaniem byłoby także połączenie przejściem hali widowiskowo-sportowej z krytą pływalnią. Doprowadziłoby to do powstania jednego, wzajemnie uzupełniającego się, wielofunkcyjnego kompleksu - mówi Lucyna Tyl. 

O tym czy rozbudowa kompleksu to realna wizja, czy tylko mrzonki, przekonamy się wkrótce.

- Decyzja w sprawie przeprowadzenia tych dodatkowych prac zapadnie w najbliższym czasie. Szacujemy, że te roboty kosztowałyby nas prawie 3,75 miliona złotych. Będziemy się starali o dofinansowanie z Unii na ten cel - podkreśla Lucyna Tyl. 

Mieszkańcy dzielnicy liczą, że inwestycja dojdzie do skutku. - Boguszowice przez wiele lat były zaniedbywane i nic się tutaj nie działo. Dlatego cieszy mnie każda inwestycja, która sprawia, że nam żyje się przyjemniej a nasze dzieci mogą aktywnie i pożytecznie spędzić wolny czas. Do tej pory nie miały wielu opcji. Albo przesiadywały pod blokami albo na klatkach schodowych. Liczę, że to się zmieni - mówi nam Kazimiera Pikus, mieszkanka osiedla południe.


Źródło: http://rybnik.naszemiasto.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

«  styczeń 2019  »
pwÅcpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031© Copyright by Boguszowice.com 2008 - 2011
design by dicon. All rights reserved.
Kontakt: diconster@gmail.com