Ustaw jako stron startow Dodaj do ulubionych
logo


DK Boguszowice
rybnik.com.pl
Rybnik.eu
PZW Boguszowice
Piekarnia Kristof
Spółdzielnia Mieszkaniowa


Sportowy początek roku


W Boguszowicach Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 18 im. Jana Brzechwy w Boguszowicach i był po temu szczególny powód: oddanie do użytku kompleksu boisk ze sztuczną nawierzchnią.

Sportowy charakter miała zatem i pierwsza część uroczystości w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie obok młodzieży i pedagogów zebrali się goście – przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, związkowcy oraz wyjątkowo silna reprezentacja parlamentarna. Była "meksykańska fala" i sportowi sprawozdawcy, a spotkanie, za sprawą uczniowskiej prezentacji, przyjęło konwencję sportowego wydarzenia. — Były różne "wrześnie" — mówił prezydent Adam Fudali, nawiązując do przypadającej w tym samym dniu 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. — I ten tragiczny 1939 roku, którego historię próbuje się pisać na nowo, i kojarzące się z początkiem roku szkolnego oraz oddawanymi do użytku nowymi obiektami. Chcemy z naszą infrastrukturą nadążać za zmianami, jakie się wokół dokonują…
Dyrektor szkoły Roman Pinoczek przyznał, że szkolna społeczność czekała na taki prezent od dawna, dlatego też uczniowie z większą niż dotychczas niecierpliwością czekali na rozpoczęcie roku szkolnego, kibicując wykonawcom nawet w czasie wakacji. "Osiemnastka" to jedna z największych szkół podstawowych w mieście – uczęszcza do niej ok. 650 uczniów, a pracuje prawie 60 nauczycieli. To również szkoła bardzo usportowiona, dlatego lokalizacja tu nowego obiektu sportowego jest w pełni uzasadniona. W szkole funkcjonują siatkarskie klasy sportowe, sukcesy ogólnomiejskie mają piłkarze, dzieci trenują też sztuki walki. W skład bardzo funkcjonalnego, jak uważa R. Pinoczek, kompleksu o powierzchni 180 m2 wchodzą boiska do piłki nożnej (30 x 60 m) i do siatkówki (9 x 18 m), w tym wydzielone do mini–siatkówki (7 x 14 m) oraz 60–metrowa bieżnia, a wszystko wskazuje na to, że powstanie jeszcze boisko do plażówki. Otwierając boisko prezydent podarował uczniom piłkę z autografami "orłów Górskiego", a parlamentarzyści i radni PiS – cały worek z piłkami zarówno do "nogi", jak i siatkówki. — Obawiam się, że piłka z autografami trafi do gablotki, przekazujemy więc dodatkowe — mówił senator Tadeusz Gruszka. Nowy obiekt poświęcił ks. Piotr Rożyk, od niedawna proboszcz parafii św. Barbary w Boguszowicach.


Źródło: Gazeta Rybnicka nr 9/459; Wrzesień 2009


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

«  styczeń 2019  »
pwÅcpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031© Copyright by Boguszowice.com 2008 - 2011
design by dicon. All rights reserved.
Kontakt: diconster@gmail.com