Ustaw jako stron startow Dodaj do ulubionych
logo


DK Boguszowice
rybnik.com.pl
Rybnik.eu
PZW Boguszowice
Piekarnia Kristof
Spółdzielnia Mieszkaniowa


Kładka wyremontowana, właściciela wciąż brak


Kładka nad torami w Boguszowicach, której zamknięcie spędzało sen z powiek mieszkańcom dzielnicy, jest już czynna.
Przypomnijmy, kładkę z powodu złego stanu technicznego kilka miesięcy temu zamknął inspektor nadzoru budowlanego – czytaj więcej. 
Mimo, że niezidentyfikowany był właściciel obiektu, miasto podjęło decyzję o remoncie kładki. Prace dobiegają końca, a mieszkańcy od kilku dni korzystają już z wyremontowanego przejścia nad torami. Remont pochłonął 50 tysięcy złotych. Zgodnie z zapowiedziami, prezydent Rybnika kosztami remontu obciążyć chce prawowitego właściciela kładki. 
Sprawa własności wciąż jednak jest niewyjaśniona. O ile Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wskazał, że kładka należy do Kompanii Węglowej, o tyle firma wciąż się odwołuje od tej decyzji. Kompania stoi na stanowisku, że kosztami remontu kładki należy obciążyć faktycznego użytkownika torów, czyli kopalnię piasku. Jak skończy się ta przepychanka i kto ostatecznie zapłaci za remont, jak na razie nie wiadomo.
Wątpliwości mieszkańców budzi też jakość wykonanego remontu. - Panie, zamontowane tu deski nie wytrzymają do pierwszej dyskoteki – usłyszeliśmy od mieszkańców dzielnicy. - Zapewniam, że nie ma powodów do niepokoju, bo wszystko zostało zrobione ze sztuką budowlaną – odpowiada prezydent Adam Fudali.


Źródło: http://www.rybnik.com.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

«  lipiec 2018  »
pwÅcpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031© Copyright by Boguszowice.com 2008 - 2011
design by dicon. All rights reserved.
Kontakt: diconster@gmail.com