Ustaw jako stron startow Dodaj do ulubionych
logo


DK Boguszowice
rybnik.com.pl
Rybnik.eu
PZW Boguszowice
Piekarnia Kristof
Spółdzielnia Mieszkaniowa


Podsumowanie kadencji radnego Waldemara Brzózki


Drodzy mieszkańcy!

W związku z dobiegającą końca kadencją w Radzie Miasta Rybnika, pozwolę sobie na kilka słów podsumowania.

W Radzie Miasta piastowałem funkcję Przewodniczącego Komisji Samorządu i Bezpieczeństwa, a także dwukrotnie Przewodniczącego Zespołu ds. konsultacji z mieszkańcami, zasiadałem w Komisji Gospodarki Komunalnej, Komisji Oświaty i Sportu i Komisji Rewizyjnej. Z ramienia Rady Miasta oddelegowany do Rady Społecznej Ośrodka im. Jana Pawła II dla dzieci niepełnosprawnych przy parafii. Św. Jadwigi. Uczestniczyłem w pracach podkomisji ds. Inwentaryzacji mienia.

Z radością mogę zakomunikować, że lata 2006 -2010 to był najbardziej efektywny okres w historii naszej dzielnicy ze względu na rekordową ilość zrealizowanych inwestycji .

Co uważam za sukces, to:

1.Wybudowanie po 20 latach krytej pływalni przy ul. Jastrzębskiej i
2. Zmodernizowanie hali widowiskowo -sportowej .
Połączenie łącznikiem obu w/w obiektów pozwoliło stworzyć kompleks sportowy o wysokim standardzie w tej części Rybnika, właśnie w Boguszowicach.
3. Wyremontowano Dom Kultury.
4. Przy Szkole Podstawowej nr.18 oddano do użytku kompleks boisk sportowych, wymieniono wszystkie okna w budynku i wybudowano nowoczesną kuchnię. Na zewnątrz powstało nowe ogrodzenie, ułożono nowy chodnik przed szkołą, wjazd i plac apelowy.
5. W Gimnazjum nr.5 wykonano izolację fundamentów wokół całego budynku wraz z remontem chodnika.
6. W Przedszkolu nr. 19 oddano do użytku nową kuchnię wraz z windą.
7. W Przedszkolu nr. 20 i 39 - wymieniono wszystkie okna.
8. Wymieniono powierzchnie dachowe, aż na 22 budynkach komunalnych.
9. Wymieniono ponad 1000 mb sieci wodociągowej, 207 mb sieci kanalizacyjnej i 50 mb kanalizacji deszczowej.
10. Wyremontowano mur oporowy wraz ze schodami w rejonie kościoła.
11.Wyremontowano kładkę dla pieszych łączącą Boguszowice Stare i Boguszowice Osiedle.
12. Zainstalowano nowe urządzenia na 6 placach zabaw przy ul. Lompy 5, Kadetów 6, Grażyńskiego 3, Astronautów 1, Plac Żołnierza 1 oraz na terenie Gimnazjum nr.5 .
13. Rozpoczęto odbudowę Ogrodu Jordana przy ul. Rajskiej docelowo jako miejsce wypoczynku mieszkańców w tej części dzielnicy zgodnie z zamysłem pierwszych budowniczych . Jednocześnie po przeciwległej stronie osiedla w rejonie targowiska na podobne cele są zagospodarowywane tereny zielone, które połączone zostaną aleją spacerową według przyjętej " Strategii rozwoju dzielnicy" , gdzie ulice Lompy i Patriotów powinny zostać przeobrażone właśnie w aleje spacerowe. Obecnie wzdłuż ulicy Patriotów począwszy od ulicy Rajskiej w mijającej kadencji zainstalowano nowe ławki oraz nasadzono klony kuliste.
14. Dzięki dobrej współpracy ze SM Południe zostały zagospodarowane klomby przed siedzibą spółdzielni . Powstały również nowe zieleńce w rejonie dworca komunikacji miejskiej przy ul. Rajskiej, a także przed budynkiem Patriotów 20-22 i w okolicy sklepu Stania na głównym skrzyżowaniu oraz wyremontowano skwer uroczyście nazwany imieniem Ks. dr Marka Drogosza. To była pierwsza tego typu inicjatywa w Rybniku, a która uruchomiła wielką kampanię pod nazwą "Rybniczanie na ulice" promująca naszych lokalnych bohaterów w roli patronów nowych ulic, skwerów czy szkół. Inni chcą nas naśladować.
15. Wyremontowano zdewastowaną od lat nawierzchnię pętli autobusowej przy ul. Rajskiej.
16. Wymieniono nawierzchnię asfaltową przed budynkiem Patriotów 29, w rejonie sklepu ELDE , na parkingu przed budynkiem Patriotów 30 oraz poszerzono drogę przed budynkiem Patriotów 32-34. W ostatnich dniach prowadzone są prace remontowe związane z wymianą nawierzchni asfaltowej i krawężników na ul.Grażyńskiego 2,3 , a także drodze dojazdowej do budynków przy ul. Patriotów 5,7,9.

Otrzymaliśmy w mijającej kadencji 2006-2010 jako dzielnica rekordową ilość 68 500 szt. kostki betonowej to o prawie 11 000 szt. więcej niż w latach 2002-2006 .

Z tego tytułu utwardzono nawierzchnię: 
- 5 boksów garażowych w rejonie IV szybu KWK Jankowice, 
- dokończono remont drogi wewnętrznej na Placu Żołnierza,
- utwardzono nawierzchnię przed budynkami przy 
- ul. Jastrzębska 3,
- ul. Jastrzębska 5,
- ul. Węglowa 4,
- ul. Kuboszka 2 - Śniadeckiego 5,
- ul. Śniadeckiego 7- 9 ( droga wewnętrzna),
- ul. Patriotów 16 ( parking ),
- os. Południe 13-14 (parking -aktualnie na ukończeniu )
- os. Południe 24 (droga dojazdowa ),
- w rejonie sklepu Stania ( parking),
- os . Południe 39 ( za sklepem Elde) i przy punkcie usługowym "Grandesa".

Jednocześnie przydzielono nam 7200 m2 kostki brukowej to, aż o 100 % więcej niż w latach ubiegłych. Została ona wykorzystana na remonty chodników między innymi przy:

- ul. Lompy 6 (przed SP 18),
- ul. Lompy 7 ( "Wspólnota" dojścia do klatek schodowych),
- ul. Śniadeckiego 9 ( "Wspólnota" chodnik + dojścia do klatek ),
- ul. Żurawia ( od Gimnazjum w kierunku Domu Kultury obie strony),
- ul. Śniadeckiego 1-3 od ul. Patriotów 14,
- ul. Śniadeckiego 2 od ul. Patriotów 12 do ul. Wazów,
- ul. Patriotów od Bingo do ul. Bogusławskiego + dojścia do apteki,
- ul. Patriotów 20-22 przy głównej ulicy,
- ul. Patriotów 20-22 od strony klatek schodowych,
- ul. Patriotów 8 przed sklepem Lemaro i cukiernią "Godlewski",
- ul. Kadetów obok budynku Patriotów 20 oraz 
- na skwerze im. Ks.dr Marka Drogosza ,

a także chodniki na

- os. Południe 3-5 ,
- os. Południe 5-6 (parking),
- os. Południe 6-8 ,
- os. Południe 21-23,
- os. Południe 28-29,
- os. Południe 38,
- os. Południe 40- 45,
- os. Południe 46-50 ( dojścia do klatek)
- ul. Patriotów 32-50 oraz
- parking wraz z chodnikiem przed Przedszkolem 39.

Z pomniejszych inwestycji można wymienić doposażenie w elementy sportowe dzielnicowego SKATE PARK-u, co ważne według sugestii młodzieży, a także ustawiono dwie nowe bramki na parkowym boisku i położono nową murawę na stadionie KS Górnik Boguszowice.
Mając na uwadze poprawę estetyki osiedla wzdłuż ul. Patriotów wycięto ponad 120 starych drzew między innymi 80 kilka topól. W zamian nasadzono drzewa niskopienne typu: klony kuliste, tulipanowce, wiśnie, graby e.t.c. Kompletnie wyposażono świetlicę środowiskową Klub 17-stka. W trakcie tej kadencji zainstalowano w dzielnicy ok. 30 nowych ławek + 7 lamp ulicznych (do końca tego roku przybędzie jeszcze kolejnych 6 punktów).
Jako Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa skutecznie zabiegałem o dodatkowe patrole Policji w naszej dzielnicy. Jednocześnie dzielnica została objęta trzyletnim programem "Moja dzielnica - moje miejsce" wspierającym wychodzenie z patologii. Poza tym została założona strona internetowa www.boguszowice.pl do lepszego kontaktu z mieszkańcami.

W ciągu ostatnich 4 lat w Boguszowice Osiedle zainwestowano dodatkowo ponad 41 milionów złotych to, aż o 34 miliony więcej niż w latach 2002 - 2006, gdzie mieliśmy 3 radnych .

Cztery lata wstecz kandydując w wyborach do Rady Miasta złożyłem publicznie obietnicę, że dopilnuję aby, kryty basen powstał i dotrzymałem słowa. Mało kto wówczas wierzył w wybudowanie krytej pływalni i wyremontowanie hali sportowej, że to zwyczajowo puste obietnice z poprzednich kadencji. Dzisiaj nasza dzielnica jest w o wiele lepszej kondycji, aniżeli przed czteroma laty. Powstają skwery, gdzie starsi mogą wypoczywać, młodzież ma do dyspozycji kompleks boisk sportowych, a maluchy place zabaw. 
Nie musimy się wstydzić za przewracające się ogrodzenie przy Szkole Podstawowej, za zdewastowany dworzec komunikacji miejskiej, za zaniedbane tereny na głównym skrzyżowaniu przy sklepie Stania, czy ruiny krytej pływalni na wjeździe do dzielnicy. Nadal powinny być utrzymane częstsze patrole Policji i Straży Miejskiej do momentu kiedy zostanie zainstalowany monitoring. Boguszowice mogą stać się zadbaną i przyjazną dzielnicą, która powinna się rozwijać w takim samym tempie jak centrum Rybnika. Wyremontowane drogi i chodniki, odmalowane i docieplone elewacje budynków, zadbane zieleńce i zagospodarowane wszystkie place zabaw. Trzeba odbudować zaplecze sportowe przy Gimnazjum, tor krosowo -saneczkowy i uruchomić kino letnie w parku. To plan na przyszłość. Kończąc chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy wówczas mi zaufali i zagłosowali za moją kandydaturą. Myślę, że państwa głos nie został zmarnowany i wraz ze mną macie satysfakcję z tego co zostało zrealizowane w naszej dzielnicy. 


Zawsze stawiam na rozwój!
Waldemar Brzózka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

«  grudzień 2018  »
pwÅcpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31© Copyright by Boguszowice.com 2008 - 2011
design by dicon. All rights reserved.
Kontakt: diconster@gmail.com