Ustaw jako stron startow Dodaj do ulubionych
logo


DK Boguszowice
rybnik.com.pl
Rybnik.eu
PZW Boguszowice
Piekarnia Kristof
Spółdzielnia Mieszkaniowa


Zaproszenie na spektakl teatru Supełek


Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach zaprasza na premierę spektaklu bajkowego: „O Pryszczyrycerzu i Królewnie Pięknotce” w wykonaniu Teatru „Supełek” działającego w Domu Kultury.

Przedstawienia odbędą się w niedzielę 26 lutego o godzinie 15:00 oraz 17:00. Bilety w cenie 6 złotych.

Dla zainteresowanych przedstawiamy więcej informacji na temat "Supełka" a także prezentowanego występu..

 

 

 

 

 

 

 

TEATR SUPEŁEK

Dziecięcy zespół teatralny, prowadzony przez reżysera Teatru Dzieci i Młodzieży Izabelę Karwot. Prężnie działa od 17 lat, odnosi wiele sukcesów na scenach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych:

- I miejsce na VIII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „WIGRASZEK 2009”,

- Grand Prix w Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „O TORT BABY JAGI” organizowanym przez Centrum Kultury w Miedźnej,

- Pierwsze miejsce i Złota Kurtyna na Bielskich Spotkaniach Teatralnych organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Bielsku Białej,

- Pierwsze miejsce i Grand Prix na Wojewódzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej organizowany przez MDK w Częstochowie.

 

Obecnie zespół przygotowuje się do wystawienia bajki „O Pryszczycerzui Królewnie Pięknotce” wg Marty Guśniowskiej. W tym roku pracuje w składzie 16 osób, bo starsza część zespołu stworzyła młodzieżowy Teatr Supeł.

Bajka „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce” przypomina nam, że piękno wewnętrzne jest ważniejsze od urody i że uczynki, nie słowa mówią prawdę o człowieku. Trudno odnaleźć prawdziwe uczucie w świecie, w którym wszyscy wokół widzą tylko piękną twarz - a przecież miłość patrzy nie oczami, lecz sercem. Żeby się o tym przekonać warto wybrać się na spektakl, który mimo poważnego przesłania obfituje w mnóstwo zabawnychi komicznych sytuacji.

Reżyseria: Izabela Karwot

Opracowanie plastyczne: Aleksandra Mrok-Rutkowska

Reżyseria światła: Tomasz Porembski

Muzyka: Aleksandra Frydrychowicz

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

«  luty 2019  »
pwÅcpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728© Copyright by Boguszowice.com 2008 - 2011
design by dicon. All rights reserved.
Kontakt: diconster@gmail.com