Ustaw jako stron startow Dodaj do ulubionych
logo


DK Boguszowice
rybnik.com.pl
Rybnik.eu
PZW Boguszowice
Piekarnia Kristof
Spółdzielnia Mieszkaniowa


Miłośnicy Książek


"Miłośnicy Książek" czyli nieformalna grupa, działająca przy Szkole Podstawowej nr 18 w Boguszowicach zorganizowała kilka ciekawych imprez, realizując projekt pt. "Książka jako wartość ponadczasowa".

Było to m.in. uroczyste Pasowanie na Czytelnika, mające na celu oficjalne włączenie dzieci w poczet czytelników biblioteki. Na tę uroczystość do biblioteki zaproszono dzieci w wieku 6-7 lat. Było to bardzo ważne wydarzenie dlatego w pasowaniu uczestniczyli również rodzice.

Celem obchodów "Tygodnia Bibliotek" było propagowanie wiadomości o informacyjnej, społecznej, edukacyjnej i kulturotwórczej roli bibliotek, jej różnorodnej ofercie usługowej, bogactwie zbiorów, przybliżenie społeczeństwu jej wizerunku jako nowoczesnej, przyjaznej społeczeństwu instytucji. W ramach obchodów "Tygodnia Bibliotek" zorganizowano konkurs recytatorski dla dzieci w wieku 7-9 lat . Celem konkursu było kształcenie i doskonalenie umiejętności recytacji wierszy oraz budzenie dziecięcej wyobraźni. Został także przeprowadzony konkurs plastyczny promujący bibliotekę "Biblioteka w oczach dziecka" - plakat. 

Celem konkursu było umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu plastycznego oraz pozyskanie materiału do przygotowania wystawy na obchody "Tygodnia Bibliotek". Technika wykonania plakatu była dowolna. Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Dzieci stały się autorami pięknych i bogatych prac plastycznych. Wybór był naprawdę bardzo trudny - powiedziała Małgorzata Wojtkowska - lider grupy. Dzieci brały również udział w zajęciach bibliotecznych, gdzie przedstawiono prezentacje multimedialne na temat historii pisma i bibliotek, warsztatu informacyjnego i literatury popularnonaukowej. 

Przeprowadzono również konkurs czytelniczy " Brzechwa i Tuwim dzieciom". Miał on zmobilizować dzieci do wypożyczania i czytania ciekawych książek oraz sprawdzenie w atrakcyjny sposób znajomości twórczości w/w pisarzy. Dzieci musiały wykazać się nie tylko znajomością książek ale również zdolnościami plastycznymi (wykonywały ilustrację do wybranego wiersza).

"Mama - bohaterka naszych książek" - inscenizacja przygotowana przez dzieci z okazji Dnia Matki, która miała na celu okazanie matkom szacunku, miłości, oraz podziękowania. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w przedstawieniach, potrafią jak najładniej zaprezentować się podczas występów, odczuwają radość z możliwości uczestniczenia w występie dla Mamy.

Projekt "Książka jako wartość ponadczasowa" jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

«  styczeń 2019  »
pwÅcpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031© Copyright by Boguszowice.com 2008 - 2011
design by dicon. All rights reserved.
Kontakt: diconster@gmail.com